ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Н А К А З
16.04. 2015 р. Львів № 08-01/130

Щодо виконання Інструкції з обліку

дітей і підлітків шкільного віку

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.04. 2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 19.05.2008 № 449/0/5-08 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей та підлітків шкільного віку в районах і містах Львівської області» міськими головами, головами райдержадміністрацій спільно з керівниками органів управління освітою, загальноосвітніх навчальних закладів забезпечується контроль за організацією роботи щодо виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку. Результати проведеної роботи заслуховуються на засіданнях колегій органів управління освітою, райдержадміністрацій та виконкомів міських рад, на Координаційних радах з питань дітей.

Упродовж першого семестру 2014/2015 навчального року до навчання залучено 12 дітей загальноосвітніх навчальних закладів області. З них: 5 – у м. Львові, 4 – у Буському районі та по одній дитині у Жовківському, Перемишлянському, Турківському районах.

Щорічно на початок навчального року в усіх районах і містах обласного підпорядкування органами управління освітою спільно із службами у справах дітей та відділами кримінальної міліції проводиться Всеукраїнський рейд «Урок». У вересні 2014/2015 навчального року під час проведення рейду виявлено 314 учнів, які під час навчально-виховного процесу, без поважних причин, були відсутні на навчальних заняттях. З них: 249 - у м. Львові, 22 – у Яворівському, 7 – у Перемишлянському та по 5учнів - у Пустомитівському, Жовківському районах. В результаті – 229 школярів повернено до навчання. .

Усі діти та підлітки шкільного віку охоплені навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах міст: Дрогобича, Нового Роздолу, Самбора, Стрия, Трускавця, Городоцького, Дрогобицького, Миколаївського, Мостиського, Радехівського, Сколівського, Сокальського, Старосамбірського, Стрийського районів.

В управлінні освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради налагоджено системну роботу з районними відділами освіти щодо встановлення місця навчання учнів, відомості про яких відсутні. Списки таких школярів скеровуються до служб у справах дітей та відділів кримінальної міліції. Кількість дітей, інформація про навчання яких відсутня, у результаті проведеної роботи робочими групами

м. Львова після 01.12.2014 зменшилась на 653.

Проте, органам управління освітою, загальноосвітнім навчальним закладам не завжди вдається на 100 % забезпечити виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку. Станом на 10.03.2015 49 школярів загальноосвітніх навчальних закладів області, з різних причин, неохоплені навчанням. 3 них: 21 - у

м. Львові, 8 - у Яворівському, 7 – у Турківському, 4 – у Жидачівському, 2 - у Буському районах, по одній дитині у м. Бориславі, м. Моршині, Жовківському, Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському, Пустомитівському та Самбірському районах.

Причини, з яких цідіти неохоплені навчанням: батьки не виконують своїх батьківських обов’язків (відмова, небажання продовжувати навчання) - 14; за сімейними обставинами (одружені, доглядають за своїми дітьми) – 5, перебувають за кордоном – 10, під слідством - 1; у притулку – 1, у розшуку – 4, змінили місце проживання – 5, за станом здоров’я - 9.

На початок 2014-2015 навчального року, відповідно до звітів 77-РВК, обліковано 2283 дітей, відомості про яких відсутні, з них: 2231 - у м. Львові, 52 – у районах та містах області, зокрема: 32 - у Золочівському, 16 - у Бродівському , 4 - у м. Червонограді.

Керівниками органів управління освітою не завжди достовірно надаються статистичні звіти щодо кількості неохоплених навчанням дітей та підлітків шкільного віку для здобуття повної загальної середньої освіти. У щомісячних інформаціях про проведену роботу щодо охоплення учнів навчанням, відділи освіти та загальноосвітні навчальні заклади, в окремих випадках, обмежуються розмовами з батьками, не вживаючи конкретних заходів, зокрема: залучення служб у справах дітей, відділів кримінальної міліції, опікунських, сільських та селищних рад.

У більшості загальноосвітніх навчальних закладах відсутній чіткий контроль за станом відвідування учнями навчальних занять та оперативне інформування батьків класними керівниками щодо відсутності дітей на уроках.

Враховуючи вищезазначене

НАКАЗУЮ:

1. Відділу дошкільної та загальної середньої освіти (Сислюк І.П.) вивчити стан роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у м. Львові, Яворівському, Турківському, Жидачівському районах до 01.11. 2015.

2. Керівникам органів управління освітою:

2.1. Забезпечити контроль за дотриманням у загальноосвітніх навчальних закладах Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04. 2000 № 646.

2.2. Розглянути питання організації обліку дітей та підлітків шкільного віку на нарадах керівників загальноосвітніх закладів та розробити дієві заходи щодо покращення цієї роботи до 30.04. 2015.

2.3. Забезпечити належний контроль за станом управлінської діяльності адміністрацій загальноосвітніх навчальних закладів.

3. Зобов’язати керівників загальноосвітніх навчальних закладів:

3.1. Вжити заходів щодо повного охоплення дітей та підлітків шкільного віку різними формами навчання.

3.2. Посилити контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

3.3. У разі відсутності учня (учениці) на уроці у кожному конкретному випадку з’ясовувати причини; про факти відсутності невідкладно інформувати про це батьків або осіб, що їх замінюють.

3.4. Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.

3.5. Спільно із службами у справах дітей та відділами кримінальної міліції затвердити заходи щодо забезпечення усіх дітей загальноосвітніх навчальних закладів навчанням для здобуття повної загальної середньої освіти.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту С.І.Книшик.

Директор О.І. Небожук

Кiлькiсть переглядiв: 306

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.