Геніальній Лесі Українці-145!

Геніальній Лесі Українці-145!


Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає...

Леся Українка

/Files/images/1/DSC_1780.JPG

Леся Українка - Лариса Косач – геній української літератури – Дочка Прометея, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Сьогодні, 25 лютого 2016 року, їй виповнюється 145 літ. Хворобливу та тендітну Лесю Іван Франко називав «чи не єдиним мужчиною в нашому письменстві». Життєвим та творчим шляхом Лесі Українки віртуально мандрували учні 5-9 класів із учителем української мови та літератури Я.Д.Сухецькою. Луцьк- Ковель –Колодяжне –Новоград-Волинський – Київ – Львів. А згодом, Крим -Німеччина- Швейцарія- Італія-Єгипет -Кавказ, адже тривала «тридцятилітня війна» Лесі з туберкульозом кісток. «Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі?»

Якби Леся Українка жила у наш час, її б називали дитиною індіго. До прикладу, дівчинка навчилась читати ще в чотири роки, шестилітньою вже грала на фортеп’яно, у вісім майстерно вишивала, а у дев’ять – написала свій перший вірш «Надія». Про рівень її розвитку свідчить також і те, що в 19 років Українка написала підручник «Стародавня історія східних народів» для своїх сестер. Крім того, поетеса знала багато мов – досконало сім: українську, французьку, німецьку, англійську, польську, російську та італійську. При чому казала, що французькою спілкується краще, аніж російською. Погодьтесь, що все це – дійсно ознаки геніальності, адже далеко не кожному таке дано. Неабиякий вплив на майбутню поетесу мали її батьки, особливо Олена Пчілка. Євген Сверстюк стверджує, що Лесин батько, Петро Косач, розмовляв російською. Цікавий факт: у червні 1906 р.Леся Українкабула обрана до правління київської «Просвіти», де вона опікувалась бібліотекою. Ця її діяльність уже в листопаді 1906 р. звернула на себе увагу царських жандармів, які її згодом арештували (17 – 18 січня 1907 р.), а в подальшому закрили і саму «Просвіту».

Спробували пролити світло на життєві таємниці феномену, який можна назвати «Ucrainka incognita», учні 7-9 класів./Files/images/1/Українка.jpg

Уся Лесина творчість переткана ниткою героїзму. Була героїнею у поезії і в щоденному житті. Її героїзм був героїзмом великого серці і залізної волі. У день народження Лесі Українки зичимо всім сили духу, вогненного слова, непохитної віри у світле переможне українське завтра!

Я.Д. Сухецька, учитель української мови та літератури Золочівського НВК

Кiлькiсть переглядiв: 233

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.