Тиждень рідної мови
Тиждень рідної мови у Золочівському НВК «Школа радості»
Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова,
та жива схованка людського духу, його багата скарбниця,
в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки,
розум, досвід, почування.
Панас Мирний
Щорічно у лютому європейська спільнота відзначає День рідної мови. А в Україні на цей період припадає іще одна визначна дата – річниця Дня народження тієї, кого велично ми зовемо Донькою Прометея – Лесі Українки. Цей рік особливий для нас ще й тому, що саме на нього припадають дві ювілейні Франкові дати. Тож у Золочівському НВК «Школа радості» для відзначення Дня рідної мови було вирішено провести ряд заходів, які б об’єднали усі ці важливі дати, і разом з тим показали усю красу і велич української мови.
У понеділок 22 лютого розпочався Тиждень рідної мови – було оголошено конкурс на кращу стіннівку на тему «Мова – це…», проведено радіоурок « Міжнародний день рідної мови». У цей же день школорадісна родина зібралася разом, аби взяти участь у Франкових читаннях: серед учнів 1-9 класів пройшов конкурс читців поезій Івана Франка, разом із ведучими (вчителі Сухецька Я. Д. та Борисяк Л. В.) пригадали найбільші здобутки українського Мойсея у царині поезії, послухали, як поетичні рядки перетекли у пісню.
А далі замиготів калейдоскоп подій: мовно-літературний турнір серед учнів 5-6 класів (вчитель Бойко Н. І.), тематична ранкова зустріч для учнів початкових класів «Квітка України» (вчитель Павлусь Р. Є.), виховна година для учнів 7-9 класів «Ucrainka incognita» (вчитель Сухецька Я. Д.), літературний КВК «Ні, я жива! Я буду вічно жити!..» (вчитель Бойко Н. І.), інформаційно-виховна година циклу «Віконечко у світ» - «Мова – наше найбільше багатство» (вчитель Вишинська Н. З.), підсумки конкурсу стіннівок. Весь тиждень пройшов насичено, цікаво, пізнавально, творчо.
Варто відзначити, що учні проявили неабиякі знання творчості світочів української літератури, здобувши на районному рівні дві перемоги: у конкурсі читців поезій І. Франка та літературному КВК, присвяченому 145-річчю з Дня народження Лесі Українки.Та найбільше тішить те, що усі діти школорадісної родини активно долучаються не лише до святкування Дня рідної мови, а й щодень намагаються поціновувати наш найбільший скарб, слідкуючи за власним мовленням. Тож віримо, що підростає нове покоління, гідне зватися нащадками Великого Каменяра, Доньки Прометея та неперевершеного Кобзаря!
Коментарi